آراد برندینگ
خانه / عناب / خرید عناب از بیرجند و قاینات

خرید عناب از بیرجند و قاینات

خرید عناب از بیرجند و قاینات بیشتر به صورت فله ای انجام می گیرد. عمده خرید و فروش عناب در مهر ماه و همراه با آغاز فصل برداشت عناب صورت می گیرد.
قیمت عناب بسته به به نوع فروش آن که به صورت فله ای یا بسته بندی می باشد متفاوت است. طبیعتا قیمت عناب بسته بندی شده با توجه به هزینه های بسته بندی بیشتر از قیمت فله ای عناب می باشد.خرید عناب از بیرجنددرخت عناب از درختان سازگار با مناطق گرمسیر بوده و در مقابل بادهای گرم تابستان و یخبندان های زمستان بسیار مقاوم می باشد به همین دلیل است که از سالیان دور و دراز مورد توجه کشاورزان خراسان جنوبی بوده است.

عناب بر خلاف تصور عموم در ایران که تصور می کنند عناب بومی خراسان جنوبی است؛ بومی کشور چین می باشد که از هزاران سال پیش در این کشور کاشت عناب صورت می گرفته است. عناب درختی با برگ های کوچک می باشد که ارتفاعی بیش از ۸ متر دارد و از رشد بسیار خوبی برخوردار است.

کاشت عناب (Planting jujube)خرید عناب از بیرجند

برای کاشت درخت عناب از روش های زیادی می توان استفاده کرد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 1. جابجایی پاجوش ها: بدون شک بهترین روش برای افزایش درختان عناب جابجایی پاجوش ها می باشد. درخت عناب برای رسیدن به آب کافی و بیشتر، ریشه های خود را در زمین می دواند و در نتیجه از ریشه هایی که در نزدیکی سطح زمین قرار دارند جوانه ای پدید می آید که به آن پاجوش عناب گفته می شود.
  برای کاشت درخت عناب به این صورت بعد از گذشت حدودا دو سال از جوانه زدن، نهال های کوچک عناب را همراه با ریشه آن از درخت اصلی جدا کرده و در زمین مناسبی می کارند. به پاجوش ریشه جوش هم گفته می شود.
 2. کاشت بذر عناب: در این روش باید هسته های عناب را در ظرف حاوی آب بریزیم و در مکان گرمی قرار دهیم و بعد از چند روز خیس خوردن، بذرها(هسته ها) را در زمینی که مورد نظر ماست می کاریم. بذرها تقریبا در نیمه دوم فروردین می رویند. این روش در نیمه اول اسفند ماه قابل انجام می باشد.
  این روش به هیچ وجه برای کشاورزان توصیه نمی شود چرا که درختان حاصل از کاشت بذر عناب میوه نمی دهد و ارتفاع زیادی دارد که بیشتر برای تزئیین در پارک ها از آن استفاده می شود.
 3. قلمه زدن: برای این روش کاشت عناب باید در نیمه دوم اسفند ماه اقدام کرد. برای قلمه زدن باید قلمه از شاخه های جوان و حدودا یک ساله بریده شود. طول قلمه ها تقریبا ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر می باشد و به شکل پشته ها در زمین فرو می روند.
  یعنی دو سر قلمه به صورت پرانتز در زمین فرو می رود و در مرکز آن (پشت آن) حدودا ۴ تا ۵ سانتی متر باید از زمین بیرن باشد. بعد از کاشت درخت عناب (قلمه ها) به این صورت، خاک زمین باید همیشه مرطوب باشد تا از دو سر قلمه ریشه بوجود آید.
 4. خوابانیدن: در این روش که به ندرت صورت می گیرد باید شاخه های درخت مادر که در نزدیکی سطح زمین قرار دارند را بخوابانیم و از زیر خاک عبور دهیم و حدودا چند سانتی متری از سر شاخه را از خاک بیرون آوریم.
  با آب دادن به قسنتی از شاخه که در زمین قرار دارد باعث رشد ریشه در آن قسمت از شاخه می شود و بعد از گذشت یک سال شاخه را از درخت مادر بریده و نهال جدید را در مکان مناسبی می کاریم. این کار بهتر است در پاییز و اواخر زمستان انجام شود.خرید عناب از بیرجند

برداشت عناب (Harvesting jujube)

عناب در خراسان جنوبی و شهر های بیرجند و قاین از ابتدای مرداد ماه به صورت تازه خوری شروع به برداشت آن می شود و تا اواخر شهریور ادامه دارد. برای برداشت عناب تازه باید میوه عناب بوسیله دست چیده شود تا آسیبی به آن وارد نشود.

اما برای برداشت عناب خشک نیازی به این کار نیست و به دو روش سنتی و صنعتی انجام می گیرد:

 1. روش صنعتی: در این روش با استفاده از شوکر های قوی که به شاخه های درخت عناب متصل می شود و با دادن شوکی قوی به آن باعث لرزش شاخه های عناب می شود که این کار باعث ریختن عناب ها بر روی چادری که از قبل در زیر درخت قرار داده شده است می شود.برداشت عناب
 2. روش سنتی: در این روش که در حال حاضر هم بیشتر مورد توجه کشاورزان قرار دارد یک نفر بر روی چهار پایه بلندی می شود و با زدن چوبی بلند به شاخه های درخت عناب باعث ریختن عناب بر روی چادری که از قبل بر روی زمین قرار دارد می شود.برداشت عناب

خرید عناب از بیرجند

خرید عناب از بیرجند برای فعالان در زمینه عناب امری بسیار مهم می باشد چرا که می توانند با قیمت های پایین تری نسبت به سایر شهر ها عناب مورد نظر خود را خریداری کنند. ما در مجموعه آرمیس شرایطی را فراهم کردیم که شما می توانید به خرید اینترنتی عناب از قیمت عناب در بیرجند بهرمند شوید.
شما با خرید عناب از بیرجند به صورت اینترنتی خواهید توانست واسطه ها را حذف کنید چرا که ما خود کشاورز و تولید کننده عناب هستیم.

عناب بیرجند و قاینات

در ایران عناب های خراسان جنوبی و به خصوص عناب بیرجند و قاینات از کیفیت و مرغوبیت بسیار بالایی برخوردار است. خرید عناب از بیرجند و قاینات برای کسانی که کیفیت برایشان حرف اول را می زند بسیار خوشایند خواهد بود. هر چند که قیمت عناب در این شهر ها هم نسبت به شهر هایی مثل تهران و اصفهان به مراتب کمتر می باشد. چرا که تولیدکنندگان اصلی عناب یعنی کشاورزان در این استان قرار دارند. جهت اطلاع از قیمت عناب و خرید عناب از بیرجند با ما در ارتباط باشید.خرید عناب از بیرجند

قیمت روز عناب

عوامل زیادی در قیمت تمام شده عناب موثر می باشند به طور مثال کیفیت عناب هر چقدر که بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر است. همچنین عناب های درشت تر از قیمت بیشتری نسبت به عناب های ریز و دارویی برخوردار است.
قیمت روز عناب در بیرجند در حدود ۴۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تومان برای عناب تازه و در حدود ۶۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ تومان برای عناب خشک متغییر می باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
اسماعیل وحدتی زاده
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09157214655
کانال تلگرام: armisnuts@
اینستاگرام: armisnuts
پست الکترونیکی: armisnuts@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید عناب اعلا

مرکز فروش عمده عناب در تبریز

مرکز فروش عمده عناب در تبریز از جمله اصلی ترین مراکزی می باشد که انواع …

Call Now Buttonتماس بگیرید