آراد برندینگ
خانه / عناب / قیمت جهانی عناب | صادرات عناب در ایران

قیمت جهانی عناب | صادرات عناب در ایران

قیمت جهانی عناب تقریباً عدد ثابت شده است که از سوی تولیدکنندگان برتر عناب یعنی چین تعیین می‌شود و با توجه به تقاضا از طرف بازار و همچنین میزان تولید عناب از طرف تولیدکنندگان جهانی عناب متغیر خواهد بود. صادرات عناب در ایران بر اساس قیمت جهانی عناب انجام نمی شود که در ادامه به آن می پردازیم.قیمت جهانی عناب

تولید کنندگان عناب در جهان

در سراسر دنیا تولید کنندگان زیادی برای عناب وجود دارند که ارقام و انواع متفاوتی از این محصول را در کیفیت ها و مزه های بسیار متنوع تولید می کنند.

تاریخ شناسان معتقدند که عناب ابتدا در مناطق شرقی آسیا کشت می شده است و بعد از آن به سایر مناطق دنیا از جمله ایران رسیده است.

در حال حاضر کشور چین به عنوان بزرگترین تولید کننده عناب در جهان شناخته می شود به طوری که سالانه بیش از ۲ میلیون تن عناب برداشت می کند که رقم بسیار بالایی است و با توجه به برداشت این حجم از عناب در این کشور باعث شده است که چین به عنوان بزرگترین صادر کننده این محصول نیز شناخته شود.

در کشورهای شرقی آسیا کشورهای دیگری نیز تولید کننده اندازه هستند اما مهمترین آن همان چین میباشد.

بعد از چین کشورهای افغانستان و ایران در رتبه های بعدی تولید انواع وجود دارد به عنوان مثال در ایران سالانه ۷ هزار تن عناب برداشت می شود که اکثر آنها هم در استان خراسان جنوبی کشت و برداشت می شود.

عناب های برداشت شده در چین نسبت به اندازه های برداشت شده در ایران بسیار درشت تر می باشد و با توجه به اینکه مزه عناب های چینی تلخ تر هستند آن عناب ها را فقط برای مصارف دارویی استفاده می‌کنند در حالی که اندازه‌ای ایران مضحک کاملا شیرینی دارد و به عنوان آجیل نیز از آن استفاده می‌شود.قیمت جهانی عناب

میزان صادرات عناب ایران

با توجه به اینکه ایران سومین تولید کننده بزرگ عناب در جهان به شمار می‌رود اما عناب های تولید شده در کشور که مزه بهتری هم نسبت به سایر اندام های تولید شده در جهان دارد صادرات بسیار کمی برای آن اتفاق افتاده است.

بیشتر حجم تولیدی عناب در ایران در سطح کشور مورد استفاده قرار می گیرد و حجم کمی از آن در کشورهایی مانند هند پاکستان کانادا و غیره به فروش میرسد.

برای اطلاع دقیق تر از میزان صادرات عناب در ایران می توانید به سایت اتاق بازرگانی تهران مراجعه کرده و بعد از انتخاب محصول صادراتی یعنی عناب میزان صادرات آن را به طور حدودی مشاهده کنید.قیمت جهانی عناب

قیمت جهانی عناب

قیمت جهانی عناب بر اساس میزان تولید عناب در کشورهای تولید کننده آن مشخص می‌شود و همچنین بر اساس تقاضای کشورها نیز متغیر است.

قیمت جهانی انار را می‌توان از طریق سایتهای همچون علی بابا به دست آوردن رابطه با توجه به اینکه اکثر خریداران عناب ایران کشورهای همسایه هستند که قیمت جهانی انواع توجهی ندارند و همان قیمت داخل کشور را در نظر می‌گیرند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
اسماعیل وحدتی زاده
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09157214655
کانال تلگرام: armisnuts@
اینستاگرام: armisnuts
پست الکترونیکی: armisnuts@gmail.com

مطلب پیشنهادی

عناب مشهد خرید

مرکز خرید عمده انواع عناب در مشهد

مرکز خرید عمده انواع عناب در مشهد محل مناسبی است تا افرادی که قصد خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید