آراد برندینگ
خانه / حبه عناب شاینا / قیمت حبه عناب شاینا | خرید آن از کارخانه تولیدکننده

قیمت حبه عناب شاینا | خرید آن از کارخانه تولیدکننده

قیمت حبه عناب شاینا به واسطه خرید آن از کارخانه تولیدکننده در بیرجند بسیار مناسب می باشد. چرا که شرکت حبه عناب شاینا عناب استفاده شده در تولید عناب حبه ای را می تواند با قیمت مناسبی از کشاورزان خریداری کند و همین امر باعث می شود بتواند حبه عناب را ارزانتر به فروش برساند.

در این مقاله به صورت اختصاصی به حبه عناب شاینا خواهیم پرداخت لذا با ما همراه باشید.قیمت حبه عناب شاینا

حبه عناب چیست؟

امروزه با مراجعه به بازار و نمایشگاه های مختلف محصول جدیدی را مشاهده می کنید که به فرآورده جدید عناب معروف است و با شعار جایگزین مناسب برای قند در بازار عرضه می شود.

این فرآورده جدید عناب، حبه عناب نام دارد. حبه عناب که با قند عناب و شیرینی عناب هم نام گذاری می شود از پودر کردن عناب خشک تولید می شود و تماما ارگانیک بوده و برای کسانی که به هر دلیلی از جمله اذیت شدن دندان در هنگام مصرف عناب خشک این میوه منحصر به فرد را از سبد غذایی خود حذف کرده اند بسیار مناسب می باشد.

حبه عناب در قالب هایی مشابه با قالب های حبه قند تولید می شود که اندازه ای در حدود یک حبه قند دارد. حبه عناب را علاوه بر اینکه می توان به جای قند مصرف کرد خود یک شیرینی کاملا طبیعی هم می باشد به طوری که بعضا در بازار مشاهده شده است که حبه عناب در قالب های شیرینی مانند قلب، ستاره و… هم تولید می کنند.قیمت حبه عناب شاینا

مراحل تولید حبه عناب در کارخانه

برای تولید حبه عناب از روش های خاصی استفاده می شود. کارخانه فراوری عناب در بیرجند با برند تجاری شاینا با ثبت اختراع حبه عناب توانسته بازار این محصول را به دست بگیرد.

در ویدئوی زیر مراحل تولید حبه عناب را می توانید به طور کامل مشاهده کنید.

 

اما حبه عناب را چه کسی اختراع کرد؟

شرکت حبه عناب شاینا

شرکت حبه عناب شاینا در شهر بیرجند قرار دارد که بر روی فرآوری محصولات کشاورزی مختلف فعالیت می کند. این شرکت نخستین بار توسط جمعی از جوانان مستعد خراسان جنوبی اقدام به تولید محصولی جدید از فراورده های عناب کرد.

در خراسان جنوبی سالانه هزاران تن عناب تولید می شود که عمدتا به صورت خام فروشی روانه بازار می شود. اما با تولید فراورده های عناب می توان کمک شایانی به رشد اقتصادی کشور کرد که حبه عناب یکی از این فرآورده ها می باشد که توسط شرکت عناب سازان شاینا شرق اختراع شد.

در واقع شرکت حبه عناب شاینا با این اختراع کمک زیادی برای جلوگیری از خام فروشی عناب کرد و باعث ایجاد اشتغال برای بسیاری از افراد شده است.قیمت حبه عناب شاینا

خرید حبه عناب شاینا از کارخانه تولیدکننده

خرید حبه عناب شاینا از کارخانه تولیدکننده آن به صورت عمده و کیلویی انجام می شود. در واقع اولین کارخانه تولیدکننده حبه عناب شاینا می باشد که به صورت گسترده در عرضه این فرآورده عناب فعالیت می کند.

خرید عناب حبه ای از کارخانه با توجه به پیشرفت تکنولوژی امر بسیار راحتی شده است و با سرچ در اینترنت می توان مدیران فروش کارخانه های مختلف را پیدا کرد و خرید خود را انجام داد. 

مراکز فروش متعددی نیز در شهر های مختلف کشور در حال حاضر حبه عناب را به فروش می رسانند. لازم به ذکر است امروزه برند های دیگری غیر از شاینا نیز اقدام به تولید حبه عناب کرده اند که مهمترین آن ها حبه عناب آرمیا و پترگان می باشد.

حال سوال اینجاست که قیمت حبه عناب شاینا چقدر است؟قیمت حبه عناب شاینا

قیمت حبه عناب شاینا

قیمت حبه عناب شاینا در نوع فروش آن که بسته بندی باشد و یا فله ای متفاوت است. معمولا حبه عناب به صورت بسته بندی به فروش می رود که در وزن های مختلفی از جمله ۱۵۰، ۲۰۰، ۲۵۰ و… موجود می باشد.

هر چقدر وزن حبه عناب بیشتر باشد طبیعتا قیمت حبه عناب شاینا نیز بیشتر خواهد بود. قیمت حبه عناب شاینا به صورت بسته بندی شده در حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان به فروش می رسد که در حالت فروش فله ای بسیار پایین تر از این مقدار خواهد بود.

دیگر عامل موثر در قیمت حبه عناب شاینا طعم به کار رفته در تولید حبه عناب می باشد به طوری که حبه عنابی که طعم دارد به صورت جزئی گرانتر از حبه عناب با طعم ساده می باشد. لازم به ذکر است که حبه عناب در طعم های مختلفی از جمله زنجبیلی، سنجد، توت و… تولید می شود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پارامتر دیگر و البته مهمترین عامل تاثیر گذار در قیمت تمام شده حبه عناب بیرجند، مرغوبیت عناب به کار رفته در تولید حبه عناب می باشد؛ بدین صورت که هر چقدر عناب با کیفیت تر استفاده شود به دلیل گرانتر بودن عناب، قیمت هر کیلو حبه عناب نیز افزایش خواهد یافت.

در ادامه لیست قیمت حبه عناب شاینا را مشاهده میفرمایید. قیمت حبه عناب

وزن و مشخصات انواع بسته بندی حبه عناب شاینا

حبه عناب به صورتی است که می بایست بسته بندی شود در غیر این صورت احتمال دارد در جابجایی ها پودر شود.

همانطور که از لیست قیمت مشخص است بسته بندی عناب حبه ای به ۳ صورت انجام می شود که عبارتند از:

 • بسته بندی کوچک: این نوع بسته بندی وزنی در حدود ۱۷۰ گرم دارد و در هر بسته چیزی در حدود ۹۰ عدد حبه قرار می گیرد.
  خرید این نوع بسته از دیگر بسته ها بیشتر می باشد.
 • بسته بندی متوسط: در این نوع بسته بندی حدودا ۴۰۰ عدد حبه قرار داد که وزن آن حدودا ۵۰۰ گرم است.
  این نوع بسته بندی فقط برای طعم های ساده و سنجد استفاده می شود.
 • بسته بندی بزرگ: این نوع بسته بندی بیشترین وزن را دارد که حدود ۱ کیلوگرم است و حدودا ۶۰۰ حبه در آن قرار میگیرد.قیمت حبه عناب شایناقیمت حبه عناب شایناقیمت حبه عناب شاینا

حبه عناب و سنجد

همانطور که گفته شد حبه عناب در طعم های مختلفی تولید می شود که این امکان را به خریدار حبه عناب می دهد تا بتواند با دست باز و سلیقه خودش طعم مورد نظر خود را انتخاب کند.

یکی از مهمترین طعم های به کار رفته در تولید حبه عناب شاینا حبه عناب و سنجد می باشد بدین صورت که میوه خشک شده سنجد نیز مقداری پودر می شود و همراه پودر عناب ترکیب می شود که این امر باعث تغییر طعم حبه عناب به سنجد می شود.

طعم های مهم دیگری نیز مانند حبه عناب و توت ، زنجبیل، زرشک، زعفران، کاکائو و… در تولید حبه عناب استفاده می شود. بیشترین فروش حبه عناب با طعم های ساده و زنجبیل انجام می شود.

استفاده از طعم در تولید حبه باعث افزایش نسبی قیمت حبه عناب می شود. به طور مثال بسته ۱۵۰ گرمی با طعم زنجبیل حدود ۳۰۰ تومان گرانتر از حبه عناب طعم ساده می باشد.قیمت حبه عناب شاینا

طرز تهیه حبه عناب در خانه

با جا افتادن حبه عناب در بازار بسیاری از افراد در صدد این شدند تا راهی برای تولید حبه عناب پیدا کنند و به عبارتی خواهان پیدا کردن طرز تهیه حبه عناب در منزل شدند تا بتوانند از این طریق در کارگاهی کوچک شروع به تولید این فراورده عناب بکنند.

روش کلی تولید حبه عناب به این صورت می باشد:

 • نخستین مرحله شستن عناب ها برای تولید حبه عناب می باشد تا نکات بهداشتی لازم رعایت شود
 • خشک کردن عناب های شسته شده در محیطی بهداشتی چرا که عناب وقتی شسته می شود حالت شکلاتی پیدا می کند و این امر باعث می شود نتوان آن را با دستگاه آسیاب پودر کرد.
 • بعد از خشک شدن عناب ها هسته عناب جدا می شود. ( لازم به ذکر است بعضا در بازار کسانی هستند که هسته عناب را با عناب پودر می کنند که این امر باعث کاهش کیفیت حبه عناب تولید شده می شود. )
 • آسیاب کردن گوشت جدا شده عناب برای آماده کردن پودر عناب
 • افزودن طعم مورد نظر در صورت لزوم
 • قالب گیری پودر ها
 • پرس کردن و… برای شکل گیری عناب

قیمت حبه عناب شاینا

حال سوال اینجاست که از چه دستگاهی برای تولید حبه عناب استفاده می شود و قیمت دستگاه حبه کن عناب چقدر است؟

دستگاه حبه ساز عناب

در تولید حبه عناب در کارگاه های مختلف از مجموعه ای از دستگاه ها استفاده می شود که شامل دستگاه آسیاب، دستگاه پرس، دستگاه حبه کن و… می باشد که به نوعی از دستگاه حبه کن قند الگو گرفته شده است.

دستگاه دیگری که می توان به وسیله آن حبه عناب را تولید کرد یک دستگاه تمام اتوماتیک است که ظرفیت تولید روزانه بیش از ۲۰۰ کیلو حبه عناب را بدون دخالت دست دارد.

اما متاسفانه قیمت هایی که برای دستگاه های صنعتی گذاشته می شود بسیار بالاست. قیمت یک دستگاه معمولی حبه ساز عناب در حدود ۷۰ میلیون تومان می باشد و دستگاه اتوماتیک ذکر شده قیمتی در حدود ۱۵۰ میلیون تومان دارد. به طور کلی برای احداث یک کارگاه حبه زنی عناب چیزی در حدود ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه می طلبد.قیمت حبه عناب شاینا

فروش عمده حبه عناب بیرجند

فروش عمده حبه عناب بیرجند توسط کارخانه تولیدکننده آن یعنی کارخانه حبه عناب شاینا و دیگر تولیدکنندگان حبه عناب انجام می شود. مراکز متعددی نیز در سراسر کشور مشغول به فروش حبه عناب هستند.

امروزه حبه عناب در مغازه ها، فروشگاه ها، خشکبار فروشی ها، عطاری ها و… به صورت جزئی به فروش می رسد و با شناساندن هر چه بیشتر حبه عناب در بازار می توان فروش این محصول را بیشتر کرد.

دیگر عامل موثر در فروش بیشتر حبه عناب نوع و کیفیت بسته بندی آن می باشد که اگر بتوان بسته بندی ای شیک برای آن طراحی کرد می توان فروش حبه عناب را بیش از پیش کرد.

عامل موثر دیگر در میزان فروش حبه عناب بحث ماندگاری آن است. اگر بتوان ماندگاری حبه عناب را بیشتر کرد مطمعنا جا برای پیشرفت این محصول وجود دارد. در حالت کلی ماندگاری حبه عناب در فضای آزاد و دور از نور خورشید تا یک سال و در یخچال تا ۱٫۵ سال می باشد.
لازم به ذکر است شرایط نگهداری حبه عناب در محیط خشک و خنک می باشد. قیمت حبه عناب شاینا

خواص حبه عناب

از آن جا که حبه عناب از پودر کردن عناب تولید می شود لذا واضح است که خواص عناب را دارد. حبه عناب به واسطه ارگانیک بودن آن و خواصی که دارد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

برخی از خواص حبه عناب عبارتند از:

 

 • آرامبخش اعصاب
 • جلوگیری از مشکلات قلبی
 • پیش گیری از سرماخوردگی
 • جوان سازی پوست
 • تقویت کننده معده
 • دفع سموم از بدن
 • کاهش چربی و قند
 • درمان بی خوابی و اضطراب
 • و…

قیمت حبه عناب شاینا

برند های معروف تولیدکننده حبه عناب

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد نخستین برند تجاری تولیدکننده حبه عناب، برند شاینا می باشد که کارخانه تولیدکننده آن در بیرجند واقع است.

بعد از شاینا برند های تجاری دیگری نیز اقدام به تولید حبه عناب در خراسان جنوبی باعث اشتغال زایی زیادی شده است که همین دلیل باعث می شود افراد دیگری نیز شروع به تولید حبه عناب با برند خودشان بکنند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
اسماعیل وحدتی زاده
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09157214655
کانال تلگرام: armisnuts@
اینستاگرام: armisnuts
پست الکترونیکی: armisnuts@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش حبه عناب شاینا

فروش حبه عناب شاینا | قیمت هر بسته آن چقدر است؟

فروش حبه عناب شاینا در بیرجند توسط شرکت عناب سازان شاینا شرق صورت می گیرد. …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید